FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
O aparatach fotograficznych
Autor Wiadomość
olivia 
Rexcelencja

Ilość kotów: kilka
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 10:59   

Tigercub napisał/a:
Oli, ja też się szykuję na taki tandetny plastik :twisted:

o? :D
to możemy pokonwersować na jednym poziomie :wariat:
ja się połaszczyłam głównie na obiektyw, chcoiaż np. 8mln pix też mi się podoba :)

Gdyby koty umiały mówić, kłamałyby jak z nut.

panerai_47 

Ilość kotów: 3
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 11:05   

olivia napisał/a:
Tigercub napisał/a:
Oli, ja też się szykuję na taki tandetny plastik :twisted:

o? :D
ja się połaszczyłam głównie na obiektyw, chcoiaż np. 8mln pix też mi się podoba :)

sorki jesli kogos uraziłem, ale ta opinia o Canonie to nie moje słowa. A obiektyw Olivia jaki wybrałaś? Bo ten w kicie to żadna rewelacja dosyć ciemny, a jeszcze ma mały zakres zomm 18-55 a jasność 3,5 do 5,6. WIęc raczej to słaby obiektyw jest.

Tigercub 

Ilość kotów: czy :P
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 11:09   

olivia napisał/a:
no ba ! :lol:
zawsze lubiłam z Tobą konwersować, wykazujesz się poza tym dużą mądrością życiową, wiec wiesz, ten, tego .. :lol:
panerai_47 napisał/a:
A obiektyw Olivia jaki wybrałaś? Bo ten w kicie to żadna rewelacja dosyć ciemny, a jeszcze ma mały zakres zomm 18-55 a jasność 3,5 do 5,6. WIęc raczej to słaby obiektyw jest.

ja proponuję zestaw:

f22 , f55-f80 oraz jeden teleobiektyw :)

olivia 
Rexcelencja

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 11:12   

panerai_47 napisał/a:
ten w kicie to żadna rewelacja dosyć ciemny,
w kicie, w kicie, na wyrafinowany sprzęt mnie nie stać.
niestety.
chyba kupię panasobica fz30 (tak na 99,99% bo ciężko go zdobyć), głownie z uwagi na obiektywy leica, które pakują do swoich aparatów.

z drugiej strony... nie spręzt czyni fotografa- przynajmniej nie do końca :P

ps. Dag, Ty zmień tę buźkę : ( w tytule, bo jak rany, jakbyś miała za karę ten aparat dostać :cwaniak:

Tigercub 

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 11:18   

olivia napisał/a:

ps. Dag, Ty zmień tę buźkę : ( w tytule, bo jak rany, jakbyś miała za karę ten aparat dostać :cwaniak:

bo ona jest jak ten osiołek, któremu w żłobie dano :cwaniak:

dagmara 

Ilość kotów: 1
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 11:32   

jestem jak osiołek to raz, a drugi to jest taki "chłyt", może dzięki tej buźce zajrzycie tu szybciej, zeby zobaczyć o co chodzi i mi przy okazji doradzicie :twisted: nieźle to wykombinowałam nie?

Tigercub 

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 11:45   

dagmara napisał/a:
nieźle to wykombinowałam nie?

no a jak :lol: dopiero jedenasta 45, a Ty masz już 2 strony odpowiedzi w temacie :buahaha:

dagmara 

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 12:01   

Ktosi jeszcze nie zaintrygowała moja minka :twisted:
Ktosiuuu!

ktosia 
adminka, zlo konieczne

Ilość kotów: Gigi
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 13:45   

dagmara napisał/a:
Ktosi jeszcze nie zaintrygowała moja minka :twisted:

:lol:
ktosia po nocach zdjecia obrabia i dluuugo spi :oops: (oczywiscie nie do 13:45 'tylko' do 12 )

Cytat:
Ktosiuuu!

Ktosia sie nie zna na sprzecie :roll:

Ma wszystko co najtansze, plastikowe itd ;) .... ale wychodzi z zalozenia ze nie o to "w tym chodzi" ... kupilam to na co mnie bylo stac, zawsze mialam senstyment do canona i mi pasuje (a wbrew pozorm, to strasznie silny czynnik decydujacy przy wyborze) i wycisne z aparatu ile sie da i dopiero jak naprawde zacznei mi brakwowac mozliwosci to bede myslala o zmienia na inny, ale pewnie juz raczej tylko canon :D

Jesli nie zdecydowalas sie jeszcze na C czy N to ja ci nie doradze, bo jestem "skrzywiona" ... choc co musze przyznac nikonowi lepiej wypada w rankingach i co mi sie w nim pododoba i co dosc wazne ziarno zaczyna byc widac dopiero przy 1600 iso, w canonie juz 800 (a jak sie pstryka wystawy, czy w domu to wazne). Ale... to tak jak z tel. komorkowymi... wszyscy narzekaja na nokie- ze to taki telefon dla mas itd, inne wypadaja lepiej, ale i tak wiekszosc ma nokie i jest b.zadowolona :lol:

Ogolnie tylko powiem.
W 99% przypadkow obiektywy dodawane do zestawow (czyli KITy) sa kiepskie, aczkolwiek przecietnemu kowalskiemu wystarcza, zwlaszcza ze np.: mozna czasem trafic lepiej (ja jak kupowalam swojego 300d to u niego byl nie zwyklu obiektyw a juz usm- szybki i cichy)...i 80% moich zdjec jest wlasnie robiony nim. Przecietnemu kowalskiemu takze nie robi ze ma plastik... ma on 2 duze zalety- jest tanszy i lzejszy od szkla. To samo sie tyczy marki obiektywow... oczywiscie tokina, sigma (swietna jakosc, wyzsza cena), ale bez przesady mozna niezle poszalec przy tamronach czy obiektywach nikkor i canon.
Jesli ktos ma checi i czas to polecalabym zakupc samo body a potem dokupic obiektywy wg swoich planow fotograficznych. Mozna poprzestac na 1 uniwersalnym np 28-200 ale szybko sie okaze ze to nie starcza i optymalnym rozwiazaniem wg mnei bedzie jakis szerokokatny np.: 18-55mm + tele 50-200 (70-300) Im jasniejsze (im mniejsza liczba przeslony tym lepiej) i z dodatkami usm czy aspherical, szklane tym lepiej... oczywiscie wszystkie te plusy podwyzszaja cene.
Pewna opcja jest tez allegro... ale jest to ryzyko... raz z transportem a dwa ze uzywane. Ja zaryzykowalam 2 razy- udalo sie :) , mam 2 szkla ( z czego 1 uwielbiam) za cene o polowe mniejsza niz w sklepie i spisuja sie b.dobrze.

To co mam teraz i czego raczej dlugo nie zmienie (glownei finanse) to:
body: canon 300d i canon 3000n (analog)
obiektywy: canon 35-80mm (z zestawu do 3000n), canon 18-55mm usm (z zestawu do 300d), canon 50mm (allegro, b.jasna portretowka- polecam, rewelacja), canon 35-105mm usm (allegro, dobry, ale szklo- ciezkie cholerstwo) i tamron 70-300mm.
I uwazam ze jeszcze daleka przede mna droga i moge z tego jeszcze b.duzo wyciagnac.

Ogolnie tez uwazam ze najwazniejsze w aparacie jest szklo i czasem lepiej miec gorsze body a jakies wypasiony obiektyw niz odwrotnie.

Tigercub 

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 13:49   

ktosia napisał/a:

Ktosia sie nie zna na sprzecie :roll:
Ma wszystko co najtansze, plastikowe itd ;) .... ale wychodzi z zalozenia ze nie o to "w tym chodzi" ... kupilam to na co mnie bylo stac, zawsze mialam senstyment do canona i mi pasuje (a wbrew pozorm, to strasznie silny czynnik decydujacy przy wyborze) i wycisne z aparatu ile sie da i dopiero jak naprawde zacznei mi brakwowac mozliwosci to bede myslala o zmienia na inny, ale pewnie juz raczej tylko canon :D

to zupełnie jak ja :cwaniak:

dagmara 

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 13:52   

dziękuję dziękkuję :dzieki: :dzieki: :dzieki:

bratpit 
Ricusiowo*PL

Ilość kotów: Kuny, Syberia i inni
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 13:57   

Dagmara,

ja bym na Twoim miejscu wybieral pomiedzy Nikonem D50 a Konica Minolta 5D. Zaleta KM jest system stabilizacji obrazu Anti-Shake ktory pozwala zmniejszyc poruszenia aparatu powstajace podczas wykonywania zdjec w slabych warunkach oswietleniowych. KM posiada wiekszy wyswietlacz LCD niz D50 ale za to o mniejszej rozdzielczosci niz D50.

Dla amatora obiektyw kitowy z D50 w zupelnosci wystarczy -- chyba, ze faktycznie mozesz dolozyc 600zl, wtedy bierz z obiektywem 18-70. Podobnej klasy obiektyw jak w D50 kit jest w Canonie 350D kit [EF-S 18–55mm f/3.5–5.6] -- taka sama ogniskowa oraz swiatlo. Obiektyw w KM takze ma takie same swiatlo, tylko ogniskowa jest dluzsza.

:)

www.ricusiowo.pl

dagmara 

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 14:00   

super, mam już takom dużom kartkę i wypisane plusy i minusy i przeczytałam jeszcze jakieś testy i niki d70 z 18-70 wypada najlepiej, tylko kaaasaaa! eh. fajnie mieć taki problem, ale problem to problem, hmm, może pójdę na żebry, czy coś ... :roll:

bratpit 
Ricusiowo*PL

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 14:05   

Nikon D70 czy D70s?

www.ricusiowo.pl

dagmara 

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 14:07   

no i tu mnie zabiłeś!

który tańszy już na tym poziomie :oops:

bratpit 
Ricusiowo*PL

Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 14:10   

dagmara napisał/a:
no i tu mnie zabiłeś!

który tańszy już na tym poziomie :oops:

D70 to starszy model, juz nie produkowany. Zastapil go D70s.

Jezeli zastanawiasz sie nad D70, to lepiej juz wez D50.

Chyba, ze myslisz o D70s -- wtedy to dobry pomysl. :)

www.ricusiowo.pl

panerai_47 

Ilość kotów: 3
Wysłany: Czw 13 Kwi, 2006 14:31   

link, który CI podawałem Dagmara to oferta na D70S. Ale ten sprzet tanieje, pamietam jak D50 kosztowała 3500 a teraz to już mozna kupic D70S za te pieniądze.

olivia 
Rexcelencja

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2006 10:11   

Dag, polecam Ci linka:
www.kupujemy.pl

niessamowity wybór sklepów i najlepsze ceny.
znalazłam tam kilka sklepów netowych w Gdańsku i jak dobrze pójdzie dzisiaj odbiorę aparacik :jupi

dagmara 

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2006 10:14   

dzięki Oli wielkie, już tam idę

kurcze jeszcze nie wiem jak z tym aparatem to zrobić bo osoba, która ma mi go sprezentować nie wie co to internet hihi, ale z dziadkiem jakoś się dogadamy :lol:

olivia 
Rexcelencja

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2006 10:28   

DAg, ja szukałam sklepów w okolicy i takich, gdzie można odebrać osobiście- a we wszystkich, gdzie dzwoniłam- można było.
Bo mimo wszystko płacąc tyle kasy wolałąbym uniknąć przesyłki- aparat to nie kartofle...
No i po tym, jak niedawno połamana drukarka do mnie dotarła mam mały uraz do przesyłek :?

A ta strona, jako jedyna z odwiedzanych przeze mnie podaje siedziby sklepów i pełen kontakt :ok:

Odpowiedz do tematu