FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
O aparatach fotograficznych
Autor Wiadomość
Tigercub 

Ilość kotów: czy :P
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 08:16   

a ja właśnie jestem po testach Alfy 900 i Nikona D700 8)

musieliśmy zmienić już nasz stary aparat w firmie :)

Podchodziłam do tego soniaka jak pies do jeża, ale muszę powiedzieć, że jestem w ogromnym szoku :shock: Zdjęcia robi REWELACYJNE, zwłaszcza z obiektywami Zeissa (próbowałam jeszcze Sigmy). Poza tym cenowo naprawdę wypada świetnie, bo przy 24 mln efektywnych pikseli jest tańszy od 12mln-ego Nikona o 600 zł, a dodatkowo w pierwszym roku od zakupu ma się jeszcze 20% rabatu na wszystkie obiektywy :shock:

testów robiłam sporo, ale pokażę Wam najbardziej mnie interesujący, a mianowicie ok.300% powiększenie bardzo trudnego do fotografowania obiektu - dwumetrowej szczytówki wędziska ;)

od lewej: Sony Alfa 900, Nikon D700 i Fuji FinePix S3

ktosia napisał/a:
Natus pamietaj tylko ze Alfa ciagle ma malo obiektywow no i ... pewnie ze jest fajna, ale jednak wybieralabym z firm, ktore w foto siedza od lat.

powiem Ci Domi, że miałam identyczne podejście .. ba! wszyscy w firmie mieliśmy, ale wzięliśmy tę Alfę do porównania, bo nas to nic nie kosztowało ;) No i kopary nam poopadały - dosłownie :roll: Szef na dodatek gdzieś znalazł w necie testy porównawcze aparatów 24mln PX : Alfy, Hasselblada i Nikona D3X - Alfa wypadła jak Hasselblad, a o niebo lepiej niż Nikon! I dodam, ze Hasselblad kosztuje ok 100 tyś, a Nikon - 24 tyś :zalamka:

Koszt Alfy to 8.300 zł 8)

-----

BTW: Będę sprzedawała Fuji, i osobno 3 fajne obiektywy Nikkor: 24mm/2.8 , 35-70mm/2.8 i Mikro 105mm/2.8 - jakby ktoś reflektował, to proszę o PW ;)
Ostatnio zmieniony przez Tigercub Pią 25 Wrz, 2009 12:29, w całości zmieniany 1 raz  

bratpit 
Ricusiowo*PL

Ilość kotów: Kuny, Syberia i inni
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 11:33   

Jaki obiektyw byl podpiety do Alfy, a jaki do Nikona?

edit: hmm, dlaczego wszystkie trzy fotki maja taka sama wielkosc po powiekszeniu? Skoro Alfa ma 24mln, a Nikon 12 to zdjecie z Nikona powinno byc o polowe mniejsze przy takim samym powiekszeniu...

http://www.dpreview.com/r...a900/page28.asp

www.ricusiowo.pl
Ostatnio zmieniony przez bratpit Pią 25 Wrz, 2009 11:42, w całości zmieniany 1 raz  

Tigercub 

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 11:40   

do Alfy Sony Zeiss 16-35mm, a do Nikona i Fuji - Nikkor 22 mm :)

przysłona wszędzie ta sama, ogniskowa też ;)

Przysłona: 22, ogniskowa :22, ISO 200, czas 125 (błyskowe lampy studyjne)
Ostatnio zmieniony przez Tigercub Pią 25 Wrz, 2009 12:13, w całości zmieniany 1 raz  

bratpit 
Ricusiowo*PL

Ilość kotów: Kuny, Syberia i inni
Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 11:44   

Tigercub napisał/a:
do Alfy Sony Zeiss 16-35mm, a do Nikona i Fuji - Nikkor 22 mm :)

przysłona wszędzie ta sama, ogniskowa też ;)

Ale czas chyba juz nie, bo wyszlo calkiem inaczej naswietlone (Nikona jest lekko niedoswietlone)?

edit: przemyslalem to co napisalem ;) i czas nie musi byc taki sam ale mi to zdjecie wyglada na niedoswietlone.

Testy w sieci sugeruja, ze to jednak D700 ma wiecej detali od Alfy 900 (a900 ma silniejsz anty aliasing). ;)

Gdybym zmienial sprzet to z pewnoscia zastanawialbym sie pomiedzy ta alfa a D700 ale 24mln nie sa mi do niczego potrzebne i uwazam, ze jest to przerost formy nad trescia. Po drugie -- czy to nie jest tak, ze wielkosc matryc jest taka sama ale alfa ma dwa razy wieksza rozdzielczosc, wiec upakowanie megapikseli na tej samej wielkosci matrycy jest dwa razy wieksze?

http://www.dpreview.com/r...a900/page31.asp

Switching to a standard RAW converter (in this case our benchmark; Adobe Camera RAW) means that the image processing pipeline is equalized between the cameras. Both cameras get a sharpness and detail boost although, due to the D700's conservative default sharpening, the difference is more visible on the Nikon.

Due to its high resolution depth-of-field issues are more obvious on the Sony (paper clips, batteries and top of the Martini bottle are slightly out of focus) but its level of detail cannot be matched by the D700. Looking at the output it's also obvious that the Sony has a slightly stronger anti alias (low pass) filter, giving results that - even in raw - don't quite have the per pixel sharpness of the Nikon.

www.ricusiowo.pl
Ostatnio zmieniony przez bratpit Pią 25 Wrz, 2009 12:02, w całości zmieniany 1 raz  

Tigercub 

Wysłany: Pią 25 Wrz, 2009 12:01   

czas wszędzie też taki sam (125), bo to przy lampach studyjnych błyskowych pstrykane było :)

---

bratpit napisał/a:

edit: hmm, dlaczego wszystkie trzy fotki maja taka sama wielkosc po powiekszeniu? Skoro Alfa ma 24mln, a Nikon 12 to zdjecie z Nikona powinno byc o polowe mniejsze przy takim samym powiekszeniu...

http://www.dpreview.com/r...a900/page28.asp

nie mam możliwości już sprawdzenia, ile to dokładnie było procent powiększenia, więc wyedytowałam tamtego posta dodając "ok.300%" ..

tak czy siak nas interesuje, ile da się wyciągnąć na maxa z tak sfotografowanego obiektu, a różnicę widać jak na dłoni :)

ja się w testy pisane nie wczytywałam, więc nie będę udawać Greka, ale różnicę widzę przy moich własnych testach (zawsze staram się o takie same warunki oraz ustawienia typu czas/przysłona/ogniskowa, ISO itp) ;)

tak czy siak u nas została Alfa :D

----
Pit, specjalnie dla Ciebie powtórzyłam test - z naciskiem na te same parametry (poza ogniskową - niestety obiektyw w Nikonie już nie 22, a 35-70 :( ) 8)

po lewej Nikon D700, po prawej Alfa 900 :)

Ostatnio zmieniony przez Tigercub Pon 28 Wrz, 2009 09:50, w całości zmieniany 1 raz  

Tigercub 

Wysłany: Pon 28 Wrz, 2009 09:50   

http://allegro.pl/show_us...8757&gr_id=8845

;)

siberka2 

Ilość kotów: 6 SIB
Wysłany: Nie 18 Lip, 2010 15:40   

Przebrnęłam przez 15 stron wątku. Ale :| proponowane i opisywane aparaty były z nieco wyższej półki, tj ok 3500 zł (wiem, wiem że są i za kilkanaście tys, chodzi mi o amatorskie), czy jest szansa kupić coś do powiedzmy 1800-2000 zł, ale nie totalne badziewie? :help: Naprawdę nie wiem. Nie potrzebuję bajerów, małej i lekkiej obudowy, wielu trybów. Najważniejszy jest "w miarę" obiektyw. Zależy mi najbardziej na tym, aby nie robił dużych szumów w nie do końca jasnym pomieszczeniu i ładne zdjęcia z bliska. Jestem totalnym laikiem w tym temacie. Może ktoś coś doradzi...

Tigercub 

Wysłany: Nie 18 Lip, 2010 21:11   

może przejrzyj sobie serię Alfa ?
są naprawdę fajne, w porównaniu do droższych Nikonów czy Canonów :ok:

http://www.e-cyfrowe.pl/sony-k-527.html

siberka2 

Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 12:40   

Przejrzałam, cenowo nie odbiegają jakoś bardzo, znajomy ciągle mnie namawia natomiast na Canona 450D/500D lub Nikona D5000, miał ktoś??

olivia 
Rexcelencja

Ilość kotów: kilka
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 13:04   

siberka2 napisał/a:
Przejrzałam, cenowo nie odbiegają jakoś bardzo, znajomy ciągle mnie namawia natomiast na Canona 450D/500D lub Nikona D5000, miał ktoś??
ja mam canona, ale nie pamiętam, czy 400D czy 450D
Tyle, że ja nie umiem robic zdjeć, jade na automatycznych ustawieniach, więc wypasiony sprzęt nie jest mi potrzebny.

Gdyby koty umiały mówić, kłamałyby jak z nut.

siberka2 

Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 13:32   

To jak na automat, to robi fajne zdjęcia! :) Tyle mi w zupełności wystarczy.

siberka2 

Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 14:44   

Chyba zdecyduję się jednak na Nikona D5000. Przeczytałam wiele testów, zwróciłam uwagę na czym mi najbardziej zależy, najważniejsze są dla mnie małe szumy (możliwość robienia fot w niekorzystnych warunkach) oraz wiernie odwzorowanie barw. Ponoć są to silne strony tego modelu :roll: Ceny zaczynają się od nieco ponad 2 tys. Warto, nie warto? Nie chce się rzucać, ale ciągle jest mi kładzone do głowy, że lepiej dołożyć, a nawet zaryzykować i kupić używane body D80 i dokupić obiektyw :glupek: A fotografować uwielbiam i napewno nie pozostanę na automatycznych ustawieniach (nawet w moim kompakciku nigdy nie używam trybu auto).

Maggie 

Ilość kotów: kilka ;-)
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 19:17   

D5000 nie ma śrubokręta więc zostają obiektywy z wbudowanym silniczkiem AF-S. Przy 50/1.8 pozostaje ręczne ostrzenie chyba, że kupi się 50/1.4 AF-S. Jest jeszcze 35/1.8 AF-S kosztuje ok 800 zł.

siberka2 

Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 19:41   

O mamo, a jeśli miałby być z obiektywem AF-S DX18-55MM F/3.5-5.6G VR ? :help: Jest zły?

Maggie 

Ilość kotów: kilka ;-)
Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 20:44   

Mój kitowy obiektyw leży w torbie i go nie używam - za ciemny jak dla mnie :) Wszystko zależy od tego co masz zamiar fotografować. Ja kocham moją 50'tkę :)

Jeśli będziesz robić zdjęcia kotom, portrety itp to 50 jest idealna chyba ze ta 35 z nikona.
Najlepiej zerknij tutaj:
http://forum.nikoniarze.pl/index.php
Tam dużo takich tematów było :)

olivia 
Rexcelencja

Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 20:54   

Maggie napisał/a:
Mój kitowy obiektyw leży w torbie i go nie używam - za ciemny jak dla mnie :) Wszystko zależy od tego co masz zamiar fotografować. Ja kocham moją 50'tkę :)

Mam dokładnie tak samo :ok:

siberka2 

Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 21:20   

Dzięki wielkie za rady :)
Ale cena samego takiego obiektywu to od 1400 zł w górę :help:
Może jest jakaś opcja pośrednia, aby tak nie bolało? Może kupić gorsze body (tylko co np), a lepszy obiektyw?
Ostatnio zmieniony przez siberka2 Wto 20 Lip, 2010 21:26, w całości zmieniany 1 raz  

olivia 
Rexcelencja

Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 21:24   

siberka2 napisał/a:
Dzięki wielkie za rady :)
Ale cena samego takiego obiektywu to od 1400 zł w górę :help:
50tki? :shock:
moja kosztowała ok. 300zł :roll:

siberka2 

Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 21:27   

To ja coś źle muszę patrzeć :oops:
Myślałam, że o to chodzi: http://allegro.pl/item114...0mm_f_1_4g.html

siberka2 

Wysłany: Wto 20 Lip, 2010 21:29   

Już mam, wybaczcie ;) http://allegro.pl/item115...ualny_w_wa.html

Odpowiedz do tematu