FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Foks i Baribal
Autor Wiadomość
jaga 

Ilość kotów: sporo...
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 12:32   Foks i Baribal

Po odejściu Kazia zaczelismy się zastanawiać czy chcemy kolejnego psa, na początku zdecydowanie mówiliśmy, ze więcej psów mieć nie będziemy, a potem z dnia na dzień zaczynało nam brakować tej psiej miłości,zupełnie innej niż kocia...

Ja wertowałam strony hodowli , czytałam psie fora, bo może tym razem leonberger - ale jednak to za duży pies dla nas, poza tym chciałam miec psa z nami w domu, Leoś by się męczył, potem Owczarek Niemiecki, a może jakiś kundelek...
W wielką sobotę dowiedziałam się, ze do znajomej zajmującej się adopcjami i pomocą zwierzetom w naszym miescie odwieziono psa,którego wyadoptowała miesiąc wczesniej. O 7 rano pojawili się z psem jego opiekunowie i stwierdzili, zę go nie chcą, bo niszczy w domu... pojechalismy z Jarkiem zobaczyć psiaka, okazał się jednym wielkim zywiołem, stwierdziliśmy, ze weźmiemy go i zobaczymy co będzie, w najgorsym wypadku spokojnie poczeka u nas na znalezienie domku stałego i tak przyjechał, własciwie przyszedł ( nie chciał wejsc do auta) do nas Foksik (Fuksik- dyskutujemy). Od razu wiedzielismy,ze zostanie, wiedzielismy, ze nie bedzie lekko, bo psiak ma silniczek z turbodoładowaniem w swoim ciałku i spokojny,opanowany to on nigdy nie będzie, ale okazał się psem z ogromnym sercem, do auta już wskakuje - nawet nieproszony, spacery uwielbia i z dnia na dzień coraz więcej się uczy.
Oto nasz nowy pies - wczoraj został zaszczepiony, zaczipowany, wyrobilismy mu paszport, wpisalismy do bazy czip i teraz nie ma bata- Fuks jest tylko nasz

Ostatnio zmieniony przez jaga Sob 25 Sty, 2014 17:18, w całości zmieniany 1 raz  

magkal 

Ilość kotów: sporo
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 12:37   

Słodki ale widać w oczach temperament :milosc:
A jak piesia przyjeło kocie stado ?

Marcepan 
CIENKI BOLEK

Ilość kotów: liczba - 3 + 1
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 12:39   

wariatuńcio!

mam nadzieję, ze będziecie mieli z nim mnóstwo radości.
i my też przy okazji :D

jaga 

Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 12:44   

magkal napisał/a:
A jak piesia przyjeło kocie stado ?

Jeszcze go nie pokazywalismy kotom, na razie próbuję go trochę okiełznać, czekałam tez na szczepienie. Teraz szykuje maluchy i Nine do kastracji,więc nie chcę ich dodatkowo stresować.

J.O 

Ilość kotów: 3
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 12:47   

Widziałam go już na FB. Fajny z niego pieniuś.

maja p 

Ilość kotów: 4
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 13:32   

:jupi ale fajnie :)

olivia 
Rexcelencja

Ilość kotów: kilka
Wysłany: Wto 09 Kwi, 2013 15:30   

biorą pod uwagę jego historię,.zdecydowanie Fuksik :brawo:
świetny chłopak, nie.będziesz sie z nim nudzić :lol:

Gdyby koty umiały mówić, kłamałyby jak z nut.

Basienia 

Ilość kotów: kilka :)
Wysłany: Śro 10 Kwi, 2013 01:16   

Gratuluję, śliczny piesek, kociaki będą miały kompana do zabawy :ok:

J.O 

Wysłany: Śro 10 Kwi, 2013 06:34   

A może Farcik?

Gacior 

Ilość kotów: 3 :)
Wysłany: Śro 10 Kwi, 2013 10:34   

Wesoło mu się z oczu patrzy :)

O-l-g-a 

Ilość kotów: nierozsądna
Wysłany: Śro 10 Kwi, 2013 23:15   

J.O napisał/a:
A może Farcik?

tak z angielska ?

Gacior 

Ilość kotów: 3 :)
Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013 10:34   

O-l-g-a napisał/a:
J.O napisał/a:
A może Farcik?

tak z angielska ?

Też mi się tak skojarzyło :oops:

jaga 

Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013 10:37   

żaden Farcik, Fox mu pisze w paszporcie,a ja wołam jak mi pasuje :oops: od Fuksiu po "ty głupi psie"

J.O 

Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013 10:50   

jaga napisał/a:
"ty głupi psie"
aż tak?

jaga 

Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013 11:30   

oczywiścię,ze tak ,bywa gorzej, ale nie chce się wyrażać :jezor:

lavelia 

Ilość kotów: odpowiednia
Wysłany: Pią 12 Kwi, 2013 09:10   

:lol:
zdecydowanie Fuksik :D

jaga 

Wysłany: Sob 13 Kwi, 2013 07:07   

Trochę czasu mi zajęło nim do tego doszłam, Fuks nie umie chodzić na smyczy,gania po całym chodniku,na wszystkie strony,jak staję i robie za drzewo, bo ciagnie, to gania dookoła mnie,przysiada przy mnie, idziemy i on znowu chodzi na wszystkie strony dookoła mnie.W końcu doszłam do tego, że on zachowuje się jak pies na łańcuchu... I czemu się dziwię, przecież całe swoje zycie spędził na krótkim łańcuchu. Udawanie drzewa nic nie da w jego wypadku, bo dla niego taki słup, do którego był przywiązany, to norma, nauka chodzenia polegająca na krótkich mocnych szarpnięciach,gdy pies ciągnie, która u naszych psów zdawała egzamin - tu sie nie sprawdzi, jego w żaden sposób karcic nie można. Nie bardzo wiem jak z nim cwiczyć chodzenie na smyczy. Jak ide do przodu i on ciągnie, ja idę w drugą strone on idzie ze mną i dalej lata dookoła, to dla niego sposób na spędzanie czasu na uwięzi, wywąchiwanie dookoła wszystkiego co się da :| Ale chyba tą drogą pójdę, bo pierwsze kroki w druga stronę robi przy mojej nodze (wtedy klik i smakołyk?)
Za jakieś 2- 3 tygodnie chcemy wykastrować łobuza, więc moze już tego wąchania i posikiwania każdego krzaczka nie będzie

J.O 

Wysłany: Sob 13 Kwi, 2013 07:41   

Jaga u mas podobnie zachowywał się Maniek.

Może linka chwilowo pomoże 10 metrowa.

olivia 
Rexcelencja

Ilość kotów: kilka
Wysłany: Sob 13 Kwi, 2013 08:39   

Jaga, ja bym zaczęła uczyć go chodzić przy nodze bez smyczy :)
U mnie Locia nie chodzi ładnie na smyczy, bo na smyczy jest zestresowana, smycz ją ogranicza, nie pozwala odsunąć się od tego, przy czym nie chce być blisko, ani pobiec do tego, co by chciała zobaczyć.
I to nie jest problem stricte ze smyczą, a szerszy, socjalny. Wygląda, że Fuks ma tak samo, tylko w dużo większym natężeniu.
Zapomniałam się zapytać: czy macie ustalone słowa na pochwałe (ok, super) i negację (nie, fe, e-e-)? Oczywiście po jednym słowie, a nie wszystkie ;)
Takim psom trzeba ciągle mówić, wyjaśniać, co jest ok, co nie.
Wymaga to samoogarniecia i żelaznej konsekwencji, ale daje efekty.
Jakby co- pw ;) nie będę fusiatego wątku zanudzać :P

BTW- macie już kliker?

Gdyby koty umiały mówić, kłamałyby jak z nut.

jaga 

Wysłany: Sob 13 Kwi, 2013 08:45   

Kliker mamy, na złe zachowanie mamy "fe" na dobre " dobry pies" ale może powinnam to skrócic do ok. Klikamy target nosem- wczoraj pierwsze cwiczenia, na poczatku nie kumał o co biega, ale w koncu zajarzył, ze jak dotknie linijkę nosem to klik i smakołyk :) zaraz ide z nim na podwórko ćwiczyć to samo. Chodzenie będziemy chyba cwiczyc na ogrodzie ,na wolnej przestrzeni go nie puszczę luzem,na widok innego psa rwie się jak durny,skacze na ludzi - chce się witac, ale nie kazdy musi chciec byc ubłocony, no i zwyczajnie ktoś moze się psa wystraszyć

Odpowiedz do tematu